Connect with us

PETROL

bp Türkiye’nin her yıl düzenlediği “Müteahhit Ödülleri” sahipleri ile buluştu

bp Türkiye, temel değerlerinden emniyet ve güvenliğe verdiği önemle hayata geçirdiği ödül ve programlarla iş ortaklarının yanında olmayı sürdürüyor.  

Altıncısı gerçekleştirilen bp Türkiye “Müteahhit Ödülleri” töreninde 13 müteahhit firma ve 26 bireysel müteahhit personeli 11 farklı kategoride ödüle layık görüldü.

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, bp Türkiye en temel değerlerinden emniyet ve güvenliği, tek takım olma prensibiyle de birleştirerek yenilikçi ve çevreci yaklaşımlarından dolayı birlikte çalıştığı müteahhit firmaları ödüllendiriyor. bp Türkiye’nin akaryakıt yatırım projeleri çerçevesinde birlikte çalıştığı iş ortakları arasında; sağlık, emniyet, çevre ve güvenlik (SEÇ-G) kültürünü yaygınlaştırmak, sürdürülebilir ve çevreci saha uygulamalarını teşvik etmek amacıyla düzenlediği geleneksel Müteahhit Ödülleri’nin altıncısı çevrimiçi olarak gerçekleştirildi ve ödüller sahipleri ile buluştu. bp’nin akaryakıt operasyon süreçlerinin üst düzey standartlarla yönetilmesinde katkısı olan iş ortaklarını ödüllendirme amacıyla gerçekleştirilen tören, konuyla ilgili farkındalık yaratmasının yanı sıra operasyonların insana ve çevreye zarar vermeden sıfır kaza ile sürdürülmesine katkı sağlıyor. Müteahhit Ödülleri arasında teknik uzmanlıktan çevreciliğe, saha emniyetinden yenilikçi düşünceye 11 farklı kategori bulunuyor.

bp Türkiye’nin bu yıl altıncısını düzenlediği Müteahhit Ödül Töreni; 110’u aşkın müteahhit temsilcisi ile bp Türkiye çalışanları ve yöneticilerinin katılımıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Müteahhit Ödülleri töreninde akaryakıt operasyon süreçlerinin üst düzey standartlarla yönetilmesinde verdikleri önem sebebiyle; 13 müteahhit firma ve 26 bireysel müteahhit personeli 11 farklı kategoride ödüllendirildi.

Müteahhit Ödülleri tören konuşmasında bp Türkiye Perakende Akaryakıt Operasyon Direktörü Ersin Akmanoğlu; “bp’de beş temel değerimiz arasındaki emniyet ve güvenlik, tüm operasyonumuzun temeli olarak öne çıkıyor. İnsan ve çevreye verdiğimiz değer ile iş güvenliği standartlarını en üst seviyede uygulayarak, kaza riskini sıfıra indirmek her zaman önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu bakış açısı ile 2021 yılında perakende operasyonlarımızın tamamında kayda değer bir yaralanma ve kaza yaşamadığımız için mutluluk duyuyoruz. Bu başarıyı 2022 yılında da tekrarlamak için tüm operasyonlarımızı, SEÇ-G standartlarının da üstünde uygulamalarla yürütmeyi sürdüreceğiz. SEÇ-G sayesinde kişisel hataların önlenmesinin yanı sıra bu hatalardan kaynaklanabilecek zararların önüne geçmemizi ayrıca değerli görüyorum. Bunu ödüllendirmek için gerçekleştirdiğimiz ve artık gelenekselleşen Müteahhit Ödülleri bu sebeple çok kıymetli, böylece bp olarak iş ortaklarımız ile sektörümüze iş güvenliği standartlarımız ile örnek oluyoruz. Bugün ödül alan tüm iş ortaklarımızı bizimle aynı bakış açısı ile çalıştıkları için kutlar, güvenlik yolculuğumuza destek veren herkese teşekkür ederim.” dedi.

Çevrimiçi düzenlenen ödül töreninde; SEÇ-G Performans, Saha Emniyet Lideri, Müteahhit Öğrenimleri Uygulama, Tek Ekip, İletişim Liderliği, Çevrecilik, Çeviklik, Yenilikçi Düşünce, SME (Teknik Uzmanlık), Saha Destek, Duayen kategorilerinde 11 ödül, 13 farklı müteahhit firma ve 26 çalışan ile paylaşılırken, yıl içerisinde gösterdikleri başarı ve titiz yaklaşımları için teşekkür edildi. Farklı kategorilerde; RM İstanbul, Tora Petrol Ürünleri, Kar Montaj Bakım Onarım, TÜV-SÜD Teknik, Gasgrup Enerji Sistemleri, Doğuş Mühendislik, MPT Çevre Teknolojileri, Socomex İstasyon Teknolojileri, Yen Bakım Mühendislik, Interpet Petrol, Domino Mühendislik, Hassa Yangın Söndürme Cihazları ve Master Decos ödül kazandı.

6. Tehlike Avcısı Programı & Müteahhit Ödülleri Kazananları

Duayen Ödülü

Haluk Tekgürler

SEÇ-G Performans Ödülü

RM İstanbul Reklamcılık San. ve Tic. A.Ş

Tora Petrol Ürünleri Müh. Elektrik ve Elektronik San. Tic. A.Ş.

Saha Emniyet Lideri Ödülü

Arzu Çilli – Kar Montaj Bakım Onarım Elektrik Müh. İnş. San. Tic. Ltd. Şti.

Alper Kaçar ve Şaban Güller – Tora Petrol Ürünleri Müh. Elektrik ve Elektronik San. Tic. A.Ş.

Olcay Aktemur – RM İstanbul Reklamcılık San. ve Tic. A.Ş

Müteahhit Öğrenimleri Uygulama Ödülü

Serhat Yaman – TÜV-SÜD Teknik Güvenlik ve Kalite Denetim Tic. Ltd. Şti

Müteahhit Tek Ekip Ödülü

Gasgrup Enerji Sistemleri İnş. Taah. San. ve Tic. Ltd. Şti.

Müteahhit İletişim Liderliği Ödülü

Aydemir İşlen ve Doğan Tiflis – Doğuş Mühendislik Doğalgaz İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.

Serhat Erzeybek – MPT Çevre Teknolojileri ve Muhendislik A.Ş

Barış Birinci – Socomex İstasyon Teknolojileri Ltd. Şti.

Bilal Deryaler – Yen Bakım Mühendislik Danışmanlık San. Tic. A.Ş.

Müteahhit Çevrecilik Ödülü

RM İstanbul Reklamcılık San. ve Tic. A.Ş

Çeviklik Ödülü

Tuba Emine Bozkurt – Kar Montaj Bakım Onarım Elektrik Müh. İnş. San. Tic. Ltd. Şti.

Hayati Rakıcı – Doğuş Mühendislik Doğalgaz İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.

Gökhan Çelik ve ekibi – Tora Petrol Ürünleri Müh. Elektrik ve Elektronik San. Tic. A.Ş.

Müteahhit Yenilikçi Düşünce Ödülü

Tüten Aluç – Interpet Petrol Teçhizat San. Tic. Ltd. Şti.

Müteahhit SME (Teknik Uzmanlık) Ödülü

Metin Özen-Barış Şirin-Muharrem Yeşilyurt – Tora Petrol Ürünleri Müh. Elektrik ve Elektronik San. Tic. A.Ş.

Yıldıray Süvari – Domino Mühendislik Ticaret Ltd. Şti.

Müteahhit Saha Destek Ödülü

Hasan Sarıcı – Hassa Yangın Söndürme Cihazları Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Sezgin Berber – Master Decos Elektronik San. Tic. Ltd. Şti.

Tora Çağrı Merkezi Ekibi – Tora Petrol Ürünleri Müh. Elektrik ve Elektronik San. Tic. A.Ş.

Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PETROL

Petrol Ofisi Grubu denizlerdeki liderliğini beş yıldır aralıksız sürdürüyor

EPDK Petrol Piyasası 2023 Yılı Sektör Raporu’na göre Petrol Ofisi Grubu, PO/Marine markası ile transit pazarda yüzde 32,5, yurt içi denizcilik yakıtları pazarında yüzde 42 ve tüm denizcilik pazarında yüzde 34,2 pay oranı ile 2023 yılını da lider olarak tamamladı. 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Petrol Piyasası 2023 Yılı Sektör Raporu’nu yayımladı. Raporda yer alan verilere göre Petrol Ofisi Grubu’nun PO/Marine markası, yaklaşık 915 bin toplam satış hacmi ile denizlerde bu yıl da zirvede yer aldı. PO/Marine transit pazarda yüzde 32,5, yurt içi denizcilik yakıtları pazarında yüzde 42 ve tüm denizcilik pazarında yüzde 34,2 pay oranı ile liderliğini beşinci yıla taşıdı.

Denizcilik sektöründe fark yaratmaya devam ettiklerini söyleyen Petrol Ofisi Grubu Denizcilik Kıdemli Müdürü Aydın Yıldız, “Denizlik sektöründe beşinci kez liderliği elde edebilmemizin arkasında, sektördeki yenilikçi yaklaşımımız, yüksek kalite standartlarımız ve müşteri odaklı hizmet anlayışımız yatıyor. Türkiye’de denizcilik sektörüne transit, ÖTV’siz, gümrüklü yakıtlar, deniz yağları ikmal ve hizmetlerini bir arada sunabilen tek şirketiz. PO/Marine markamız ile her yıl iç pazarda 30 binden, transit pazarda 3 binden, madeni yağ pazarında 2 bin 500’den fazla gemiye, Türkiye dışında ise 60 ülkede akaryakıt ikmali yapabilen bir güce sahibiz. Uluslararası sularda bize biyoyakıt tedarik yetkinliği kazandıran ISCC sertifikamız sayesinde de denizcilik sektörüne daha sürdürülebilir, çevre dostu yakıt hizmeti de sağlayabiliyoruz. Bunun ilk örneğini de geçtiğimiz günlerde Singapur’da Vitol Bunkers iş ortağımızla gerçekleştirdik. Denizcilik ekonomisindeki konumumuzu güçlendiren yerel ve küresel tüm başarılarımızın bizi sektörün değişmeyen lideri haline getirmesinden gurur duyuyoruz. PO/Marine markamızı daha da ileriye taşımak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Türkiye’nin tüm limanlarından gemilere yakıt sağlamanın yanı sıra İstanbul Boğazı’nı transit geçiş için kullanan yerli ve yabancı gemilere yakıt ikmali yapan PO/Marine ürün çeşitliliği, lojistik kapasitesi ve piyasadaki etkinliği ile Akdeniz, Ege ve Karadeniz sahil şeridinde de önemli bir gemi yakıtı tedarikçisi konumunda bulunuyor.

Continue Reading

PETROL

Akaryakıtta ÖTV Zammı

GİB’den yapılan açıklamada, Özel Tüketim Vergisi Kanunu uyarınca, akaryakıt ve akaryakıt harici petrol ürünleriyle alkollü içecekler ve tütün mamullerinin ÖTV tutarlarının, 6 ayda bir Yİ-ÜFE’ye göre düzenlendiği belirtildi.

Söz konusu ürünlerdeki ÖTV tutarlarının ocak ve temmuz aylarında, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından ilan edilen Yİ-ÜFE’de son 6 ayda meydana gelen değişim oranında, bu değişimin ilanı gününden geçerli olmak üzere artırıldığı anımsatıldı.

Güncellenen maktu ÖTV tutarlarının ise her yıl 3 Ocak ve 3 Temmuz’da TÜİK verisinin ilanı saatinden kısa süre sonra Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesinde yayınlandığı ifade edilen açıklamada, bu çerçevede 2024’ün 6 aylık (ocak-haziran) döneminde yurt içi üretici fiyat artışının yüzde 19,49 olarak gerçekleştiği ve Ocak 2024 başından itibaren petrol ürünleri, alkollü içecekler ve tütün mamulleri ÖTV tutarlarında yüzde 19,49 artış yapıldığı kaydedildi.

Güncelleme öncesinde sigaralarda 1 pakette 33,3 lira, biralarda 7,78 lira, şaraplarda 38,24 lira, yüksek alkollü içkilerde her litreye düşen alkol derecesi başına 10,63 lira, benzinde 9,45 lira, motorinde 8,86 lira, LPG’de 7,26 lira ÖTV uygulandığına yer verilen açıklamada, “Sonuç olarak, son 6 ayda yüzde 19,49 olarak gerçekleşen 6 aylık yurt içi üretici fiyat artışına göre, sigaralarda 1 pakette 6,49 lira, biralarda 1,51 lira, şaraplarda 7,45 lira, yüksek alkollü içkilerde her litreye düşen alkol derecesi başına 2,06 lira, benzinde 1,84 lira, motorinde 1,72 lira, LPG’de 1,41 lira ÖTV artışı olmuştur.” ifadesi kullanıldı.

 

Continue Reading

PETROL

LPG’ye ÖTV zammı 

LPG otogazın litre satış fiyatına yarından geçerli olmak üzere pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde 1,75 TL artış oldu.
LPG otogazın pompa fiyatına 2 Temmuz 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde ÖTV kaynaklı yukarı yönlü fiyat ayarlaması yapıldı. Artış tutarı litre başına 1 lira 75 kuruş olacak. LPG otogaz fiyatındaki artış tutarı, bugün gece yarısından itibaren pompa satış fiyatlarına yansıtılacak.

Fiyat artışı ardından LPG otogazın litresi İstanbul Avrupa Yakası’nda 21.94 liraya; İstanbul Anadolu Yakası’nda 21,39 liraya; Ankara’da 21.94 liraya ve İzmir’de ise 21,64 liraya yükselecek.

 

Continue Reading

En Çok Okunanlar