Connect with us

PETROL

OPET’e Kincentric’ten ‘En İyi İşyeri’ ve ‘Sürekli Mükemmellik Ödülü’

OPET, ülke bazlı en geniş katılımlı işyeri araştırması Kincentric Best Employers (En İyi İşyerleri) araştırmasında bu yıl üçüncü kez üst üste “Kincentric Best Employer” seçildi. Çalışan deneyimine odaklanan araştırmada OPET ayrıca, “Sürekli Mükemmellik Ödülü”nün de sahibi oldu.  

OPET, İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlığı alanında faaliyet gösteren Kincentric tarafından düzenlenen işyeri araştırması Kincentric Best Employers 2022’de bir kez daha Türkiye’nin En İyi İş Yeri seçildi. OPET aynı zamanda üç yıldır bu unvanı koruduğu için “Sürekli Mükemmellik Ödülü”nün de sahibi oldu. Çalışan deneyimine odaklanan programda üç yıl üst üste ödüle layık görülmenin OPET için büyük anlam taşıdığını belirten OPET İnsan Kaynakları Direktörü Aslı Aşar, “Çalışma arkadaşlarımız en önemli değerimiz. Onlar için, kendileri olabilecekleri mutlu bir çalışma ortamı yaratmak için çalışıyoruz. Çalışma arkadaşlarımızın bu değerlendirmesi; işe alım ve sonraki deneyimlerinden, organizasyonumuzun sürdürülebilir performans göstermesi için içerdiği unsurlardan memnun olduklarını gösteriyor. Bu nedenle bu ödül bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Genel yaklaşımımızda çalışan deneyimi, çeşitlilik ve kapsayıcılık konularına her zaman büyük önem veriyoruz. Çalışma ortamımızda güçlü iletişim ve motivasyonu önemsiyoruz. Kurumsal olanaklar ve faydalarla gelişime, başarıya doğru yönlendiriyor ve başarıyı ödüllendiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

İNSAN KAYNAKLARI ALANINDA ULUSLARARASI ÖDÜLLER

OPET, bu yıl İnsan Kaynakları alanındaki çalışmalarıyla uluslararası platformlarda da birçok ödüle layık bulundu. OPET, Globee Awards CEO World Awards’ta “İnsan Kaynaklarında Başarı”, Stevie for Great Employers (SAGE) programında “Yılın İnsan Kaynakları Takımı” ve “Enerji’de Yılın İşvereni”, Stevie International Business Awards’ta (IBA) “Yılın İnsan Kaynakları Ekibi”, Globee Awards Business Excellence Awards’ta “Enerji’de Yılın İşvereni, İnsan Kaynakları Yönetimi, Planlaması ve Uygulamasında İnovasyon”, Global Business Excellence Awards’ta ise “Olağanüstü İK Girişimi” dallarında ödüllerin sahibi oldu.

TAMAMEN ÇALIŞAN DENEYİMİNE DAYANIYOR

Best Employers Programı 50 yılı aşkın süredir çalışanlarla birlikte iş yeri mükemmelliğini ölçümleyen araştırmalara dayanıyor. Türkiye’de 2006 yılından bu yana uygulanan Kincentric Best Employers Programı, Türkiye’nin en geniş katılımlı iş yeri araştırması olma özelliği gösteriyor. Tamamen çalışan deneyimine dayandığı için, sonuçların kritik önem taşıdığı araştırmada bu yıl, Kincentric Türkiye’nin veri tabanında bulunan 40 farklı sektör ve 350 şirket arasından gerekli kriterleri sağlayan yaklaşık 250 şirket değerlendirmeye alındı. Programa dâhil olan tüm şirketler, “Yüksek Bağlılık”, “Çeviklik”, “Bağlı Kılan Liderlik” ve “Yetenek Odağı” olmak üzere 4 farklı ölçüm alanında değerlendirildi.

Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PETROL

Petrol Ofisi Grubu denizlerdeki liderliğini beş yıldır aralıksız sürdürüyor

EPDK Petrol Piyasası 2023 Yılı Sektör Raporu’na göre Petrol Ofisi Grubu, PO/Marine markası ile transit pazarda yüzde 32,5, yurt içi denizcilik yakıtları pazarında yüzde 42 ve tüm denizcilik pazarında yüzde 34,2 pay oranı ile 2023 yılını da lider olarak tamamladı. 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Petrol Piyasası 2023 Yılı Sektör Raporu’nu yayımladı. Raporda yer alan verilere göre Petrol Ofisi Grubu’nun PO/Marine markası, yaklaşık 915 bin toplam satış hacmi ile denizlerde bu yıl da zirvede yer aldı. PO/Marine transit pazarda yüzde 32,5, yurt içi denizcilik yakıtları pazarında yüzde 42 ve tüm denizcilik pazarında yüzde 34,2 pay oranı ile liderliğini beşinci yıla taşıdı.

Denizcilik sektöründe fark yaratmaya devam ettiklerini söyleyen Petrol Ofisi Grubu Denizcilik Kıdemli Müdürü Aydın Yıldız, “Denizlik sektöründe beşinci kez liderliği elde edebilmemizin arkasında, sektördeki yenilikçi yaklaşımımız, yüksek kalite standartlarımız ve müşteri odaklı hizmet anlayışımız yatıyor. Türkiye’de denizcilik sektörüne transit, ÖTV’siz, gümrüklü yakıtlar, deniz yağları ikmal ve hizmetlerini bir arada sunabilen tek şirketiz. PO/Marine markamız ile her yıl iç pazarda 30 binden, transit pazarda 3 binden, madeni yağ pazarında 2 bin 500’den fazla gemiye, Türkiye dışında ise 60 ülkede akaryakıt ikmali yapabilen bir güce sahibiz. Uluslararası sularda bize biyoyakıt tedarik yetkinliği kazandıran ISCC sertifikamız sayesinde de denizcilik sektörüne daha sürdürülebilir, çevre dostu yakıt hizmeti de sağlayabiliyoruz. Bunun ilk örneğini de geçtiğimiz günlerde Singapur’da Vitol Bunkers iş ortağımızla gerçekleştirdik. Denizcilik ekonomisindeki konumumuzu güçlendiren yerel ve küresel tüm başarılarımızın bizi sektörün değişmeyen lideri haline getirmesinden gurur duyuyoruz. PO/Marine markamızı daha da ileriye taşımak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Türkiye’nin tüm limanlarından gemilere yakıt sağlamanın yanı sıra İstanbul Boğazı’nı transit geçiş için kullanan yerli ve yabancı gemilere yakıt ikmali yapan PO/Marine ürün çeşitliliği, lojistik kapasitesi ve piyasadaki etkinliği ile Akdeniz, Ege ve Karadeniz sahil şeridinde de önemli bir gemi yakıtı tedarikçisi konumunda bulunuyor.

Continue Reading

PETROL

Akaryakıtta ÖTV Zammı

GİB’den yapılan açıklamada, Özel Tüketim Vergisi Kanunu uyarınca, akaryakıt ve akaryakıt harici petrol ürünleriyle alkollü içecekler ve tütün mamullerinin ÖTV tutarlarının, 6 ayda bir Yİ-ÜFE’ye göre düzenlendiği belirtildi.

Söz konusu ürünlerdeki ÖTV tutarlarının ocak ve temmuz aylarında, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından ilan edilen Yİ-ÜFE’de son 6 ayda meydana gelen değişim oranında, bu değişimin ilanı gününden geçerli olmak üzere artırıldığı anımsatıldı.

Güncellenen maktu ÖTV tutarlarının ise her yıl 3 Ocak ve 3 Temmuz’da TÜİK verisinin ilanı saatinden kısa süre sonra Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesinde yayınlandığı ifade edilen açıklamada, bu çerçevede 2024’ün 6 aylık (ocak-haziran) döneminde yurt içi üretici fiyat artışının yüzde 19,49 olarak gerçekleştiği ve Ocak 2024 başından itibaren petrol ürünleri, alkollü içecekler ve tütün mamulleri ÖTV tutarlarında yüzde 19,49 artış yapıldığı kaydedildi.

Güncelleme öncesinde sigaralarda 1 pakette 33,3 lira, biralarda 7,78 lira, şaraplarda 38,24 lira, yüksek alkollü içkilerde her litreye düşen alkol derecesi başına 10,63 lira, benzinde 9,45 lira, motorinde 8,86 lira, LPG’de 7,26 lira ÖTV uygulandığına yer verilen açıklamada, “Sonuç olarak, son 6 ayda yüzde 19,49 olarak gerçekleşen 6 aylık yurt içi üretici fiyat artışına göre, sigaralarda 1 pakette 6,49 lira, biralarda 1,51 lira, şaraplarda 7,45 lira, yüksek alkollü içkilerde her litreye düşen alkol derecesi başına 2,06 lira, benzinde 1,84 lira, motorinde 1,72 lira, LPG’de 1,41 lira ÖTV artışı olmuştur.” ifadesi kullanıldı.

 

Continue Reading

PETROL

LPG’ye ÖTV zammı 

LPG otogazın litre satış fiyatına yarından geçerli olmak üzere pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde 1,75 TL artış oldu.
LPG otogazın pompa fiyatına 2 Temmuz 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde ÖTV kaynaklı yukarı yönlü fiyat ayarlaması yapıldı. Artış tutarı litre başına 1 lira 75 kuruş olacak. LPG otogaz fiyatındaki artış tutarı, bugün gece yarısından itibaren pompa satış fiyatlarına yansıtılacak.

Fiyat artışı ardından LPG otogazın litresi İstanbul Avrupa Yakası’nda 21.94 liraya; İstanbul Anadolu Yakası’nda 21,39 liraya; Ankara’da 21.94 liraya ve İzmir’de ise 21,64 liraya yükselecek.

 

Continue Reading

En Çok Okunanlar