Connect with us

PETROL

bp Türkiye, 100. Wild Bean Cafe açılışını Ataşehir’de gerçekleştirdi

bp Türkiye, Akaryakıt Dışı Gelirler iş kolunda bp Express ve Wild Bean Cafe (WBC) konseptli istasyonlarının sayısını günden güne artırırken, emin adımlarla büyümeye ve istihdam yaratmaya devam ettiğini vurguluyor.  bp Güney Avrupa Bayi Operasyonları Başkan Yardımcısı Olvido Moraleda’nın onur konukluğu ile 100. WBC açılışı İstanbul Ataşehir’de gerçekleştirildi.

bp istasyonlarını gelecek hedefleri çerçevesinde dönüştürürken; yenilenen stratejisi doğrultusunda marketiyle, akaryakıtıyla entegre bir yapı içerisinde misafirlerine en iyi hizmeti sunmak için odaklı bir şekilde büyümesini sürdürmeyi amaçlıyor. bp Türkiye, Akaryakıt Dışı Gelirler iş kolunda bp Express ve Wild Bean Cafe (WBC) konseptli istasyonlarının sayısını günden güne artırırken, emin adımlarla büyüdüğünü ve istihdam yaratmaya devam ediyor.

bp Güney Avrupa Bayi Operasyonları Başkan Yardımcısı Olvido Moraleda’nın onur konuğu olduğu 100.  WBC’nin açılışında bp Türkiye Perakende Akaryakıt Operasyon Direktörü Ersin Akmanoğlu, bp Türkiye Franchise Kanalı ve Akaryakıt Dışı Gelirler Müdürü Arda Uncu, operasyon yöneticileri ve çalışanların katılımı ile İstanbul Ataşehir’de gerçekleştirildi.

bp Express marketleri içerisindeki WBC’ler ziyaretçilerine taze demlenmiş çaydan, sıcak simit, börek, kek ve soğuk sandviçlere uzanan çeşitlilikte geleneksel Türk lezzetlerinden döner, kavurma kaşar, bazlama kaşar, Ayvalık tostu gibi ürünlere gün boyu kesintisiz hizmet veriyor. WBC’lerde ayrıca dünyaca ünlü Wild Bean Coffee güvencesi ile yüzde 100 Arabica kahve çekirdeklerden üretilen pek çok farklı çeşitte kahve lezzetleri bulunuyor. WBC’ler misafirlerine doyurucu bir kahvaltıdan öğle ve akşam yemeklerine, tatlı ve atıştırmalıklardan taze kahve çeşitlerini 7/24 hizmet sunuyor.

bp Türkiye olarak Türkiye’deki 100. Wild Bean Cafe’nin açılışı gibi anlamlı bir günde bp Güney Avrupa Bayi Operasyonları Başkan Yardımcısı Olvido Moraleda’yı ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade eden bp Türkiye Franchise Kanalı ve Akaryakıt Dışı Gelirler Müdürü Arda Uncu konuşmasında: “Yenilenen stratejimiz kapsamında, istasyonlarımızda misafirlerimize kusursuz hizmet sunma önceliği ile operasyonlarımızı yönetiyoruz. Bu bakış açısı ile bp Türkiye olarak ülke çapında mevcut 770 istasyonumuzda müşterilerimize üstün hijyen standartlarına sahip, samimi, konforlu, günümüz dünyasının farklı ihtiyaçlarına yanıt veren deneyim alanları sunduğumuz için mutluyuz. Her zaman korumaya özen gösterdiğimiz yüksek hijyen standartlarımız dahilinde, temassız açılan market ve tuvalet kapılarımız ile ziyaretçilerimizin fiziki ortama olabildiğince az dokunarak tüm ihtiyaçlarını karşılamalarına olanak sağlıyoruz. bp Express marketlerimizde ve WBC’lerde ülkemizin önde gelen markalarıyla iş birliği içerisinde yeniliklere imza atıyoruz. bp Express ve WBC konseptli istasyonlarımızla, bayilerimizin de desteği ile bugün 27 ile ulaşmış durumdayız. Odaklı ve planlı bir stratejiyle süren WBC açılışlarında 2022’de yıl sonuna kadar 30 ilde 125’ün üzerinde istasyona ulaşmayı

Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PETROL

Petrol Ofisi Grubu denizlerdeki liderliğini beş yıldır aralıksız sürdürüyor

EPDK Petrol Piyasası 2023 Yılı Sektör Raporu’na göre Petrol Ofisi Grubu, PO/Marine markası ile transit pazarda yüzde 32,5, yurt içi denizcilik yakıtları pazarında yüzde 42 ve tüm denizcilik pazarında yüzde 34,2 pay oranı ile 2023 yılını da lider olarak tamamladı. 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Petrol Piyasası 2023 Yılı Sektör Raporu’nu yayımladı. Raporda yer alan verilere göre Petrol Ofisi Grubu’nun PO/Marine markası, yaklaşık 915 bin toplam satış hacmi ile denizlerde bu yıl da zirvede yer aldı. PO/Marine transit pazarda yüzde 32,5, yurt içi denizcilik yakıtları pazarında yüzde 42 ve tüm denizcilik pazarında yüzde 34,2 pay oranı ile liderliğini beşinci yıla taşıdı.

Denizcilik sektöründe fark yaratmaya devam ettiklerini söyleyen Petrol Ofisi Grubu Denizcilik Kıdemli Müdürü Aydın Yıldız, “Denizlik sektöründe beşinci kez liderliği elde edebilmemizin arkasında, sektördeki yenilikçi yaklaşımımız, yüksek kalite standartlarımız ve müşteri odaklı hizmet anlayışımız yatıyor. Türkiye’de denizcilik sektörüne transit, ÖTV’siz, gümrüklü yakıtlar, deniz yağları ikmal ve hizmetlerini bir arada sunabilen tek şirketiz. PO/Marine markamız ile her yıl iç pazarda 30 binden, transit pazarda 3 binden, madeni yağ pazarında 2 bin 500’den fazla gemiye, Türkiye dışında ise 60 ülkede akaryakıt ikmali yapabilen bir güce sahibiz. Uluslararası sularda bize biyoyakıt tedarik yetkinliği kazandıran ISCC sertifikamız sayesinde de denizcilik sektörüne daha sürdürülebilir, çevre dostu yakıt hizmeti de sağlayabiliyoruz. Bunun ilk örneğini de geçtiğimiz günlerde Singapur’da Vitol Bunkers iş ortağımızla gerçekleştirdik. Denizcilik ekonomisindeki konumumuzu güçlendiren yerel ve küresel tüm başarılarımızın bizi sektörün değişmeyen lideri haline getirmesinden gurur duyuyoruz. PO/Marine markamızı daha da ileriye taşımak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Türkiye’nin tüm limanlarından gemilere yakıt sağlamanın yanı sıra İstanbul Boğazı’nı transit geçiş için kullanan yerli ve yabancı gemilere yakıt ikmali yapan PO/Marine ürün çeşitliliği, lojistik kapasitesi ve piyasadaki etkinliği ile Akdeniz, Ege ve Karadeniz sahil şeridinde de önemli bir gemi yakıtı tedarikçisi konumunda bulunuyor.

Continue Reading

PETROL

Akaryakıtta ÖTV Zammı

GİB’den yapılan açıklamada, Özel Tüketim Vergisi Kanunu uyarınca, akaryakıt ve akaryakıt harici petrol ürünleriyle alkollü içecekler ve tütün mamullerinin ÖTV tutarlarının, 6 ayda bir Yİ-ÜFE’ye göre düzenlendiği belirtildi.

Söz konusu ürünlerdeki ÖTV tutarlarının ocak ve temmuz aylarında, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından ilan edilen Yİ-ÜFE’de son 6 ayda meydana gelen değişim oranında, bu değişimin ilanı gününden geçerli olmak üzere artırıldığı anımsatıldı.

Güncellenen maktu ÖTV tutarlarının ise her yıl 3 Ocak ve 3 Temmuz’da TÜİK verisinin ilanı saatinden kısa süre sonra Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesinde yayınlandığı ifade edilen açıklamada, bu çerçevede 2024’ün 6 aylık (ocak-haziran) döneminde yurt içi üretici fiyat artışının yüzde 19,49 olarak gerçekleştiği ve Ocak 2024 başından itibaren petrol ürünleri, alkollü içecekler ve tütün mamulleri ÖTV tutarlarında yüzde 19,49 artış yapıldığı kaydedildi.

Güncelleme öncesinde sigaralarda 1 pakette 33,3 lira, biralarda 7,78 lira, şaraplarda 38,24 lira, yüksek alkollü içkilerde her litreye düşen alkol derecesi başına 10,63 lira, benzinde 9,45 lira, motorinde 8,86 lira, LPG’de 7,26 lira ÖTV uygulandığına yer verilen açıklamada, “Sonuç olarak, son 6 ayda yüzde 19,49 olarak gerçekleşen 6 aylık yurt içi üretici fiyat artışına göre, sigaralarda 1 pakette 6,49 lira, biralarda 1,51 lira, şaraplarda 7,45 lira, yüksek alkollü içkilerde her litreye düşen alkol derecesi başına 2,06 lira, benzinde 1,84 lira, motorinde 1,72 lira, LPG’de 1,41 lira ÖTV artışı olmuştur.” ifadesi kullanıldı.

 

Continue Reading

PETROL

LPG’ye ÖTV zammı 

LPG otogazın litre satış fiyatına yarından geçerli olmak üzere pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde 1,75 TL artış oldu.
LPG otogazın pompa fiyatına 2 Temmuz 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde ÖTV kaynaklı yukarı yönlü fiyat ayarlaması yapıldı. Artış tutarı litre başına 1 lira 75 kuruş olacak. LPG otogaz fiyatındaki artış tutarı, bugün gece yarısından itibaren pompa satış fiyatlarına yansıtılacak.

Fiyat artışı ardından LPG otogazın litresi İstanbul Avrupa Yakası’nda 21.94 liraya; İstanbul Anadolu Yakası’nda 21,39 liraya; Ankara’da 21.94 liraya ve İzmir’de ise 21,64 liraya yükselecek.

 

Continue Reading

En Çok Okunanlar