Connect with us

PETROL

bp’den Gasgrup’a ‘Müteahhit Tek Ekip Ödülü’

Gasgrup, ‘bp 2021 Müteahhit Ödülleri’ ödül töreninde Müteahhit Tek Ekip ödülü aldı. Gasgrup Bayi ve Kurumsal İlişkiler Sorumlusu Gülçin Kara, konuyla ilgili Enerji Petrol Gaz’ın sorularını yanıtladı.

Bu yıl altıncısı düzenlenen bp 2021 Müteahhit Ödülleri ödül töreni Covid-19 nedeniyle online olarak gerçekleştirildi. bp yöneticilerinden Ersin Akmanoğlu, Gülin Akdeniz ve Emir Özdemir’in konuşma yaptıkları ödül töreni, sektör için de bir buluşma toplantısı havasında geçti. Gasgrup’da da, ödül töreninde ‘Müteahhit Tek Ekip Ödülü‘ başlığı altında toplam 6 personel ödül aldı.

Gasgrup çalışanlarına ödüllerini, bp Bakım Kontratları Müdürü Mehmet Serkan Uzun, bp Bakım Koordinatörü Büşra Menemencioğlu ve bp Türkiye SEÇ-G Danışmanı Özkan Çakmak takdim etti.

Konuyla ilgili Gasgrup Bayi ve Kurumsal İlişkiler Sorumlusu Gülçin Kara sorularımızı yanıtladı.

“BP’DEN ÖDÜL ALMAMIZ İSE BİZLERE HEM MOTİVASYON HEM DE MUTLULUK KAYNAĞI OLDU”

Süreç nasıl ilerledi?

Öncelikle zorlu akreditasyon süreçleri bitirildi ve peşinden sahadaki faaliyetlerimiz başladı. Bizim için en önemli olan husus Gasgrup olarak bugüne kadar LPG de verdiğimiz hizmet kalitesinin ve yüksek iş güvenliğinin, akaryakıt tarafında da devam ettirilmesiydi. 2021 yılında bunu başarmak için elimizden gelini yaptık, tabii ki bu sadece ödül alan benim ve beş arkadaşımızın değil, Gasgrup olarak toplam kaliteye verdiğimiz önem sayesinde oldu. Bunun takdir edilip bp’den ödül almamız ise bizlere hem motivasyon hem de mutluluk kaynağı oldu. Sizin aracılığınızla bize bu ödülü veren bp yetkililerine de teşekkür etmek isterim.

‘‘MÜTEAHHİT TEK EKİP ÖDÜLÜ’ ASLINDA BİZLERİ İFADE EDEN ÇOK DEĞERLİ BİR ÖDÜL’

Farklı kategoride bir ödül aldınız, bu ödülün anlamını bizlere anlatır mısınız?

Merhaba, biliyorsunuz Gasgrup olarak 2019 yılında Wayne distribütörlüğünü almamızın akabinde akaryakıt ürünleri satış ve servis hizmetleri vermeye başladık. 2019 yılından bu yana Wayne’ in yanı sıra başka distribütörlükler alarak ürün yelpazemizi genişlettik. Sektöre akaryakıt konusunda, hem ürün tedariği hem de altyapı ve servis hizmetlerimiz artarak devam etti. LPG ise Gasgrup şirket kuruluşumuzdan beri ana faaliyet alanlarımızdan biri, bu ödül birbirinden farklı algılanan fakat istasyon içinde aynı çatı altında bulunan LPG ve akaryakıt müteahhitlik hizmetlerini tek bir elden ve aksatmadan sağladığımız için bizlere layık görüldü. ‘’Müteahhit Tek Ekip Ödülü’’ aslında bizleri ifade eden çok değerli bir ödül. Diğer ödül alan çalışma arkadaşlarım; Genel Müdür Yardımcımız Kemal Uyar, Satış Yöneticimiz Murat Çakmak, Seç ve Kalite Sorumlumuz Betül Korkut, Mekanik Teknisyenimiz Hüseyin Tamer ve Elektrik Teknisyenimiz Turgay Eldut’u sizlerin de aracılığıyla bir kez daha tebrik ediyorum.

“YAKALADIĞIMIZ BU SİNERJİYİ HER DAİM SEKTÖRE YANSITMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Eklemek istediğiniz başka bir konu var mı?

Covid-19 nedeniyle, hepimizin hayatı farklılaştı, artık bu farklılıkların bazılarını normal olarak görmeye bazılarını ise eski haline getirmeye başladık ama süreç hepimiz için zordu; yakaladığımız bu sinerjiyi her daim sektöre yansıtmaya devam edeceğiz. Tüm çalışma arkadaşlarımın gösterdikleri gayreti ve çabayı takdir etmek isterim. Ayrıca ödül alan tüm sektör paydaşlarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.

Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PETROL

Petrol Ofisi Grubu denizlerdeki liderliğini beş yıldır aralıksız sürdürüyor

EPDK Petrol Piyasası 2023 Yılı Sektör Raporu’na göre Petrol Ofisi Grubu, PO/Marine markası ile transit pazarda yüzde 32,5, yurt içi denizcilik yakıtları pazarında yüzde 42 ve tüm denizcilik pazarında yüzde 34,2 pay oranı ile 2023 yılını da lider olarak tamamladı. 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Petrol Piyasası 2023 Yılı Sektör Raporu’nu yayımladı. Raporda yer alan verilere göre Petrol Ofisi Grubu’nun PO/Marine markası, yaklaşık 915 bin toplam satış hacmi ile denizlerde bu yıl da zirvede yer aldı. PO/Marine transit pazarda yüzde 32,5, yurt içi denizcilik yakıtları pazarında yüzde 42 ve tüm denizcilik pazarında yüzde 34,2 pay oranı ile liderliğini beşinci yıla taşıdı.

Denizcilik sektöründe fark yaratmaya devam ettiklerini söyleyen Petrol Ofisi Grubu Denizcilik Kıdemli Müdürü Aydın Yıldız, “Denizlik sektöründe beşinci kez liderliği elde edebilmemizin arkasında, sektördeki yenilikçi yaklaşımımız, yüksek kalite standartlarımız ve müşteri odaklı hizmet anlayışımız yatıyor. Türkiye’de denizcilik sektörüne transit, ÖTV’siz, gümrüklü yakıtlar, deniz yağları ikmal ve hizmetlerini bir arada sunabilen tek şirketiz. PO/Marine markamız ile her yıl iç pazarda 30 binden, transit pazarda 3 binden, madeni yağ pazarında 2 bin 500’den fazla gemiye, Türkiye dışında ise 60 ülkede akaryakıt ikmali yapabilen bir güce sahibiz. Uluslararası sularda bize biyoyakıt tedarik yetkinliği kazandıran ISCC sertifikamız sayesinde de denizcilik sektörüne daha sürdürülebilir, çevre dostu yakıt hizmeti de sağlayabiliyoruz. Bunun ilk örneğini de geçtiğimiz günlerde Singapur’da Vitol Bunkers iş ortağımızla gerçekleştirdik. Denizcilik ekonomisindeki konumumuzu güçlendiren yerel ve küresel tüm başarılarımızın bizi sektörün değişmeyen lideri haline getirmesinden gurur duyuyoruz. PO/Marine markamızı daha da ileriye taşımak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Türkiye’nin tüm limanlarından gemilere yakıt sağlamanın yanı sıra İstanbul Boğazı’nı transit geçiş için kullanan yerli ve yabancı gemilere yakıt ikmali yapan PO/Marine ürün çeşitliliği, lojistik kapasitesi ve piyasadaki etkinliği ile Akdeniz, Ege ve Karadeniz sahil şeridinde de önemli bir gemi yakıtı tedarikçisi konumunda bulunuyor.

Continue Reading

PETROL

Akaryakıtta ÖTV Zammı

GİB’den yapılan açıklamada, Özel Tüketim Vergisi Kanunu uyarınca, akaryakıt ve akaryakıt harici petrol ürünleriyle alkollü içecekler ve tütün mamullerinin ÖTV tutarlarının, 6 ayda bir Yİ-ÜFE’ye göre düzenlendiği belirtildi.

Söz konusu ürünlerdeki ÖTV tutarlarının ocak ve temmuz aylarında, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından ilan edilen Yİ-ÜFE’de son 6 ayda meydana gelen değişim oranında, bu değişimin ilanı gününden geçerli olmak üzere artırıldığı anımsatıldı.

Güncellenen maktu ÖTV tutarlarının ise her yıl 3 Ocak ve 3 Temmuz’da TÜİK verisinin ilanı saatinden kısa süre sonra Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesinde yayınlandığı ifade edilen açıklamada, bu çerçevede 2024’ün 6 aylık (ocak-haziran) döneminde yurt içi üretici fiyat artışının yüzde 19,49 olarak gerçekleştiği ve Ocak 2024 başından itibaren petrol ürünleri, alkollü içecekler ve tütün mamulleri ÖTV tutarlarında yüzde 19,49 artış yapıldığı kaydedildi.

Güncelleme öncesinde sigaralarda 1 pakette 33,3 lira, biralarda 7,78 lira, şaraplarda 38,24 lira, yüksek alkollü içkilerde her litreye düşen alkol derecesi başına 10,63 lira, benzinde 9,45 lira, motorinde 8,86 lira, LPG’de 7,26 lira ÖTV uygulandığına yer verilen açıklamada, “Sonuç olarak, son 6 ayda yüzde 19,49 olarak gerçekleşen 6 aylık yurt içi üretici fiyat artışına göre, sigaralarda 1 pakette 6,49 lira, biralarda 1,51 lira, şaraplarda 7,45 lira, yüksek alkollü içkilerde her litreye düşen alkol derecesi başına 2,06 lira, benzinde 1,84 lira, motorinde 1,72 lira, LPG’de 1,41 lira ÖTV artışı olmuştur.” ifadesi kullanıldı.

 

Continue Reading

PETROL

LPG’ye ÖTV zammı 

LPG otogazın litre satış fiyatına yarından geçerli olmak üzere pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde 1,75 TL artış oldu.
LPG otogazın pompa fiyatına 2 Temmuz 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde ÖTV kaynaklı yukarı yönlü fiyat ayarlaması yapıldı. Artış tutarı litre başına 1 lira 75 kuruş olacak. LPG otogaz fiyatındaki artış tutarı, bugün gece yarısından itibaren pompa satış fiyatlarına yansıtılacak.

Fiyat artışı ardından LPG otogazın litresi İstanbul Avrupa Yakası’nda 21.94 liraya; İstanbul Anadolu Yakası’nda 21,39 liraya; Ankara’da 21.94 liraya ve İzmir’de ise 21,64 liraya yükselecek.

 

Continue Reading

En Çok Okunanlar