Connect with us

PETROL

OPET sektörünün en teknolojik ve en iyi müşteri deneyimi sunan markası seçildi

OPET, Tech Brands Turkey’de halk oyu ile en teknolojik akaryakıt dağıtım markası seçilirken, Türkiye’nin müşteri memnuniyetini ölçen ilk ve tek platformu Şikayetvar tarafından düzenlenen A.C.E Awards’ta (Achievement in Customer Excellence), akaryakıt kategorisinde ödüle layık görüldü.

İnovasyon ve dijital dönüşümü kurum kültürünün yapı taşlarından biri haline getiren OPET, Türkiye’nin en teknolojik markalarını ödüllendiren Tech Brands Turkey’de dört ödüle layık görüldü. Markaların 40 farklı kategoride değerlendirildiği organizasyon kapsamında 15-64 yaş arasındaki 1000 kişiye her bir kategori için, en teknolojik olduğunu düşündükleri marka soruldu. Alınan cevaplara göre, OPET akaryakıt dağıtım kategorisine en yüksek oranda seçilen marka oldu.

OPET, pazarlama teknolojilerinin sektöre örnek olacak en başarılı kullanımlarını değerlendiren MarTech organizasyonunda da Yandex işbirliğinde hayata geçirdiği “Yandex ile Araçtan İnmeden Mobil Ödeme projesi ile dört ödül aldı. Proje, “Mobil Uygulamalarda En İyi Teknoloji Kullanımı”, “Mobil Mecralarda En İyi Teknoloji Kullanımı”, “Otomotiv Sektöründe En İyi Teknoloji Kullanımı” ve “COVID-19 Döneminde En İyi Teknoloji Kullanımı” ödüllerinin sahibi oldu. “Yandex Navigasyon ile Araçtan İnmeden Ödeme Projesi (Yandex Fuel Payment) ile akaryakıt ödemelerini, araçtan inmeden cep telefonundan yapma imkanı sunuyor. Yandex Avrupa ölçeğinde mobil uygulama üstünden ödemeyi ilk defa Türkiye’de ve OPET ile hayata geçirdi. Yandex.Navigasyon’a yeni eklenen Yandex.Fuel özelliği ile sunulan bu kolaylık sayesinde, tüketiciler araçtan inmeden ödeme yapabilecekleri OPET istasyonlarını Yandex.Navigasyon’da siyah-yeşil renkli daireleri takip ederek bulabiliyor. Yandex Navigasyon’a giriş yapan OPET müşterileri, haritada istedikleri OPET istasyonunu seçip rotayı oluşturabiliyorlar. İstasyona ulaşıldığında Yandex.Navigasyon’da OPET kurum kartı açılıyor. Açılan pencereye bir kereye mahsus olarak isim, telefon numarası, araç plaka ve rengini giren OPET müşterileri, akaryakıt dolumu tamamlandıktan sonra banka kart bilgilerini gösteren pencerede, aracından hiçbir şekilde inmesine gerek kalmadan ödemesini tamamlıyor.

TECH BRANDS TURKEY’İN JÜRİSİ TÜKETİCİLER

Tech Brands Turkey ve MarTech; teknoloji, pazarlama, dijitalleşme ve inovasyon alanlarında marka ve ajansların yarattığı ekosistemi bir araya getiren Türkiye’nin ilk ve tek teknoloji tabanlı ödül seremonisi Tech Day kapsamında düzenleniyor. Türkiye’deki markaların teknoloji alanındaki tüketici marka algısını araştıran Tech Brands Turkey, bu sene Nielsen Türkiye’nin online olarak kurguladığı metodoloji ile ölçüldü. Jüri değerlendirmelerini de tüketicilerin yaptığı Tech Brands’de, 12 ildeki tüketicilerin görüşleri alındı. 40 sektörde, açık uçlu sorularla verilen yanıtlar baz alınarak hazırlanan raporun sonucunda, sıralamaya giren markalar ödüllendirildi. MarTech Ödüleri’nde ise pazarlama için faydalanılan teknolojiler ve bu teknolojilerin yaratıcı ve etkili kullanımı ödüllendirildi.

‘ÜSTÜN MÜŞTERİ DENEYİMİ HEDEFLİYORUZ’

OPET Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Zengin, “OPET olarak iyi değil, üstün müşteri deneyimi hedefliyoruz. Günde 1,5 milyon kişiye 81 ilde 7 gün 24 saat 1200 üzerinde istasyonda hizmet veriyoruz.  Teknoloji sürekli gelişiyor ve bizim de bu alana yatırımlarımız devam ediyor. Yaygın istasyon ağımız ve tüketici ihtiyaçlarını gözeten katma değerli hizmetlerimizin yanı sıra teknolojik alt yapımız ile müşterilerimiz için farklı hizmetler geliştiriyoruz. Onları yakından takip ederek, her bir müşterimiz özelinde ölçümlemeler yapıyor ve alışveriş alışkanlıklarına uygun işbirliği ve kampanyalar sunuyoruz. Teknoloji, inovasyon, dijitalleşme ve pazarlama teknolojileri alanında halkın seçimi ile ödül almak bizim için büyük bir gurur” ifadelerini kullandı.

MÜŞTERİ DENEYİM ENDEKSİ ARAŞTIRMASINA GÖRE ÖDÜLLER BELİRLENİYOR

Firmaların şikayet verileri, pazar payları ve Şikayetvar tarafından uygulanan yıllık 1 buçuk milyonun üzerinde anket baz alınarak hazırlanan Müşteri Deneyim Endeksi araştırması sonuçlarına göre, tüketicisine mükemmel müşteri deneyimi yaşatan markaların ödüllendirildiği tören, Çırağan Palace Kempinski’de marka temsilcilerini ödülleriyle buluşturdu. Markaların uçtan uca şikayet yönetim becerisinin ödüllendirildiği A.C.E Awards’da bu yıl 57 sektörde müşteri deneyimini en iyi yöneten 96 marka ödül aldı. Akaryakıt kategorisinde OPET ödüle layık görüldü.

Markaların gerçekleştirdiği şikayet yönetiminin temel alındığı A.C.E Awards’da Şikayetvar, şikayetçi müşterilere yönelik yılda 1 buçuk milyonun üzerinde anket gerçekleştiriyor. Markalara takdim edilen A.C.E Awards, gerçek tüketicilerle yapılan anketlerin oluşturduğu “Müşteri Deneyimi Endeksi” baz alınarak ölçümleniyor. Endekste temel parametreler olarak pazar payına oranla şikayet payı, memnuniyet düzeyi ve marka sadakati kullanılıyor.

Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PETROL

Petrol Ofisi Grubu denizlerdeki liderliğini beş yıldır aralıksız sürdürüyor

EPDK Petrol Piyasası 2023 Yılı Sektör Raporu’na göre Petrol Ofisi Grubu, PO/Marine markası ile transit pazarda yüzde 32,5, yurt içi denizcilik yakıtları pazarında yüzde 42 ve tüm denizcilik pazarında yüzde 34,2 pay oranı ile 2023 yılını da lider olarak tamamladı. 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Petrol Piyasası 2023 Yılı Sektör Raporu’nu yayımladı. Raporda yer alan verilere göre Petrol Ofisi Grubu’nun PO/Marine markası, yaklaşık 915 bin toplam satış hacmi ile denizlerde bu yıl da zirvede yer aldı. PO/Marine transit pazarda yüzde 32,5, yurt içi denizcilik yakıtları pazarında yüzde 42 ve tüm denizcilik pazarında yüzde 34,2 pay oranı ile liderliğini beşinci yıla taşıdı.

Denizcilik sektöründe fark yaratmaya devam ettiklerini söyleyen Petrol Ofisi Grubu Denizcilik Kıdemli Müdürü Aydın Yıldız, “Denizlik sektöründe beşinci kez liderliği elde edebilmemizin arkasında, sektördeki yenilikçi yaklaşımımız, yüksek kalite standartlarımız ve müşteri odaklı hizmet anlayışımız yatıyor. Türkiye’de denizcilik sektörüne transit, ÖTV’siz, gümrüklü yakıtlar, deniz yağları ikmal ve hizmetlerini bir arada sunabilen tek şirketiz. PO/Marine markamız ile her yıl iç pazarda 30 binden, transit pazarda 3 binden, madeni yağ pazarında 2 bin 500’den fazla gemiye, Türkiye dışında ise 60 ülkede akaryakıt ikmali yapabilen bir güce sahibiz. Uluslararası sularda bize biyoyakıt tedarik yetkinliği kazandıran ISCC sertifikamız sayesinde de denizcilik sektörüne daha sürdürülebilir, çevre dostu yakıt hizmeti de sağlayabiliyoruz. Bunun ilk örneğini de geçtiğimiz günlerde Singapur’da Vitol Bunkers iş ortağımızla gerçekleştirdik. Denizcilik ekonomisindeki konumumuzu güçlendiren yerel ve küresel tüm başarılarımızın bizi sektörün değişmeyen lideri haline getirmesinden gurur duyuyoruz. PO/Marine markamızı daha da ileriye taşımak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Türkiye’nin tüm limanlarından gemilere yakıt sağlamanın yanı sıra İstanbul Boğazı’nı transit geçiş için kullanan yerli ve yabancı gemilere yakıt ikmali yapan PO/Marine ürün çeşitliliği, lojistik kapasitesi ve piyasadaki etkinliği ile Akdeniz, Ege ve Karadeniz sahil şeridinde de önemli bir gemi yakıtı tedarikçisi konumunda bulunuyor.

Continue Reading

PETROL

Akaryakıtta ÖTV Zammı

GİB’den yapılan açıklamada, Özel Tüketim Vergisi Kanunu uyarınca, akaryakıt ve akaryakıt harici petrol ürünleriyle alkollü içecekler ve tütün mamullerinin ÖTV tutarlarının, 6 ayda bir Yİ-ÜFE’ye göre düzenlendiği belirtildi.

Söz konusu ürünlerdeki ÖTV tutarlarının ocak ve temmuz aylarında, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından ilan edilen Yİ-ÜFE’de son 6 ayda meydana gelen değişim oranında, bu değişimin ilanı gününden geçerli olmak üzere artırıldığı anımsatıldı.

Güncellenen maktu ÖTV tutarlarının ise her yıl 3 Ocak ve 3 Temmuz’da TÜİK verisinin ilanı saatinden kısa süre sonra Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesinde yayınlandığı ifade edilen açıklamada, bu çerçevede 2024’ün 6 aylık (ocak-haziran) döneminde yurt içi üretici fiyat artışının yüzde 19,49 olarak gerçekleştiği ve Ocak 2024 başından itibaren petrol ürünleri, alkollü içecekler ve tütün mamulleri ÖTV tutarlarında yüzde 19,49 artış yapıldığı kaydedildi.

Güncelleme öncesinde sigaralarda 1 pakette 33,3 lira, biralarda 7,78 lira, şaraplarda 38,24 lira, yüksek alkollü içkilerde her litreye düşen alkol derecesi başına 10,63 lira, benzinde 9,45 lira, motorinde 8,86 lira, LPG’de 7,26 lira ÖTV uygulandığına yer verilen açıklamada, “Sonuç olarak, son 6 ayda yüzde 19,49 olarak gerçekleşen 6 aylık yurt içi üretici fiyat artışına göre, sigaralarda 1 pakette 6,49 lira, biralarda 1,51 lira, şaraplarda 7,45 lira, yüksek alkollü içkilerde her litreye düşen alkol derecesi başına 2,06 lira, benzinde 1,84 lira, motorinde 1,72 lira, LPG’de 1,41 lira ÖTV artışı olmuştur.” ifadesi kullanıldı.

 

Continue Reading

PETROL

LPG’ye ÖTV zammı 

LPG otogazın litre satış fiyatına yarından geçerli olmak üzere pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde 1,75 TL artış oldu.
LPG otogazın pompa fiyatına 2 Temmuz 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde ÖTV kaynaklı yukarı yönlü fiyat ayarlaması yapıldı. Artış tutarı litre başına 1 lira 75 kuruş olacak. LPG otogaz fiyatındaki artış tutarı, bugün gece yarısından itibaren pompa satış fiyatlarına yansıtılacak.

Fiyat artışı ardından LPG otogazın litresi İstanbul Avrupa Yakası’nda 21.94 liraya; İstanbul Anadolu Yakası’nda 21,39 liraya; Ankara’da 21.94 liraya ve İzmir’de ise 21,64 liraya yükselecek.

 

Continue Reading

En Çok Okunanlar