Connect with us

PETROL

OPET’e 30’uncu yılında uluslararası 41 ödül birden

Bu yıl 30’uncu yaşını kutlayan OPET, dünyanın önde gelen iş ödülleri programlarından ödüller aldı. OPET, Uluslararası Stevie Ödülleri’nde 20, Globee Ödülleri’nde ise 21 ödüle birden layık görüldü. “Yılın Şirketi”, “Avrupa’nın En İyi Sosyal Sorumluluk Programı”, “Enerji Sektöründe En Yenilikçi Şirket” gibi ödüllerin sahibi olan OPET için jüri üyeleri tarafından “Türkiye’de akaryakıt sektörünün dönüşümüne öncülük ediyor” yorumunda bulunuldu.

OPET, üst üste aldığı ödüllerle 30’uncu kuruluş yıl dönümünü taçlandırdı. OPET; sürdürülebilir iş anlayışı, müşteri odaklı dijital ve inovatif çalışmaları, kurumsal sosyal sorumluluk stratejisi, bilinçli toplum projeleri ve bu projelerdeki bütünsel yaklaşımı ile Stevie International Business Awards, Stevie for Great Employers ve Stevie Women in Business’tan 20 ödülün birden sahibi olduğunu açıkladı. OPET, Globee Awards ödül programları Women World Awards, CEO World Awards ve Business Excellence Awards’tan ise 21 ödül kazandı. Globee Awards Business Excellence Awards’ta ve Ceo Worlds Awards’ta ‘Enerjide Yılın Şirketi’ dalında 2 altın ödül alan OPET’in ‘Türkiye’de akaryakıt sektörünün dönüşümüne öncülük ettiğine’ dikkat çekildi. Aynı organizasyonda ‘Enerji ve Sürdürülebilirlikte Yenilikçilik’ bronz ödül, Stevie International Business Awards’ta (IBA) ise enerjide ‘Yılın Şirketi’ ve ‘Yılın Enerji Sektöründeki En Yenilikçi Şirketi’ gümüş ödülün sahibi de OPET oldu.

NURTEN ÖZTÜRK YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLÜ ALAN İLK TÜRK

Stevie International Business Awards’ta Türkiye adına bu yılki en önemli başarının OPET’ten geldiğinin altı çizildi. OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, Stevie International Business Awards’da (IBA) “Yılın Kadını”, “Yaşam Boyu Başarı Ödülü” ve “Enerji Sektöründe Yılın Yöneticisi” kategorilerinde ödül kazandı. “Yaşam Boyu Başarı Ödülü”ne layık görülen ilk Türk olarak tarihe geçtiği belirtilen Nurten Öztürk, Stevie Women In Business Awards’da da ‘Yılın Sosyal Değişim Yaratıcısı’ dalında ödüle layık bulundu.

“Nurten Öztürk’ün başarısı ilham verici bir liderin hikayesidir. Sektöre girişi ve başarısını inşa etme mücadelesi yaşam boyu başarının en iyi kanıtı. OPET’in çalışmalarından elde edilen sonuçlar liderliğinin öncü konumunu da destekliyor” yorumlarında bulunan Stevie jüri üyeleri, aynı zamanda OPET’in sosyal sorumluluk stratejisi ve projelerinden çok etkilendiklerini dile getirdiler.

‘TÜRK KADINLARI İÇİN TOPLUMSAL DEĞİŞİM YARATAN ROL MODEL’

Nurten Öztürk, Globee Awards Women World Awards’da ise “İş Dünyasında Yılın Başarılı Kadın Rol Modeli” kategorisinde altın ödül alarak Türk Kadınları için toplumsal değişim yaratan rol model olarak gösterildi. Öztürk organizasyonda ayrıca Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesini kapsayan “Yılın Kadını” kategorisinde de altın ödülün sahibi oldu. Öztürk, Globee Awards Business Excellence Awards’ta ise ‘Yılın Vizyoner Kadın Lideri’ seçildi.

SOSYAL KATKIYA ADANMIŞ BİR ŞİRKET

OPET’in, “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Stratejisi” Stevie International Business Awards’da “Avrupa’nın En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı” kategorisinde altın, “Yılın Sosyal Sorumluluk Alanında En İyi İletişim veya Halkla İlişkiler Kampanyası” kategorisinde gümüş ödülün sahibi oldu. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Stratejisi ile ayrıca Stevie for Great Employers’dan “KSS Genel Strateji-En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Stratejisi” dalında bronz ödül alan OPET, Globee Awards Business Excellence Awards kapsamında ise sosyal sorumluluk stratejisiyle ‘Topluluk Bazlı İletişimde Başarı’ altın ve ‘Yılın Sosyal Sorumluluk Programı’ gümüş ödüllerine layık görülürken OPET’in sosyal sorumluluk projeleriyle topluma katkı sağladığının altı çizildi.

“SEKTÖRÜNDE TEKNOLOJİK DÖNÜŞÜME ÖNCÜLÜK EDİYOR”

OPET, dijital dönüşüm alanında yaptığı bütünleşik çalışmalarla Globee Awards Business Excellence Awards’ta ‘Kurumsal Web Sitesi -Uygulamalarda Yenilik’ dalında altın, ‘’Müşteri Hizmetlerinde Teknolojinin Yenilikçi Kullanımı’ kategorisinde gümüş ödülün sahibi oldu. Bu programda da OPET’in, Türkiye’de sektöründe teknolojik dönüşüme öncü olduğuna vurgu yapıldı. Öte yandan OPET, Stevie İba’da ‘Teknolojide Başarı’ ve ‘Yılın Enerji Sektörü İnovasyonu’ kategorilerinde gümüş ödüllere layık görüldü.

YILIN İŞVERENİ VE İNSAN KAYNAKLARI TAKIMI

OPET, çalışan bağlılığı ve deneyimine verdiği önem ve bu alandaki uygulamaları ile Globee Awards CEO World Awards’da ‘İnsan Kaynaklarında Başarı’ kategorisinde altın ödüle layık görüldü. Globee Awards Business Excellence Awards’ta ise ‘Yılın İşvereni’ ve ‘İnsan Kaynakları Yönetimi, Planlaması ve Uygulaması’nda İnovasyon gümüş ödüllerine layık bulundu. OPET, İnsan Kaynakları ve Eğitim/Gelişim odaklı Stevies for Great Employers’ta (SAGE) ise, ‘İnsan Kaynakları Stratejisi-Yılın İnsan Kaynakları Takımı’ kategorisinde gümüş, ‘Yılın İşvereni’ kategorisinde bronz ödül aldı. Stevie International Business Awards’da da “İnsan Kaynakları Projeleri- Yılın İnsan Kaynakları Ekibi” dalında bronz ödülün sahibi oldu.

KADIN GÜCÜ VE ETNO-KÖY EN BAŞARILI PROJELER

OPET’in mesleğin cinsiyeti olmaz yaklaşımı ile 2018 yılından bu yana devam ettirdiği “Kadın Gücü Projesi”nin de aldığı ödüllerle başarısını bir kez daha tescillediği ifade edildi. Proje, Globee Awards CEO World Awards’da ‘Kadın İstihdamında Başarı’da altın, Globee Awards Business Excellence Awards’ta ‘Eşitlikte Başarı’ ve ‘Kurumsal Çeşitlilikte Başarı’ dallarında 2 altın ödüle layık bulundu. Stevie Women In Business Awards’da ‘Sosyal Sorumlulukta Başarı/Kadın İstihdamı’ kategorisinde ödül kazanırken Stevie International Business Awards’da ‘Yılın İletişim veya Halkla İlişkiler Kampanyası-Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık’ dalında altın ve ‘Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Alanında Başarı’ kategorisinde gümüş ödül de Kadın Gücü Projesi’nin oldu.

Stevie jürisi OPET’ten şu şekilde bahsetti: “Sosyal katkıya adanmış bir şirket. Kadınların bu sektörde çalışmaya teşvik edilmesi büyük bir hareket. Temiz Tuvalet ve Doğaya Saygı projelerinin etkinliği yüksek. En iyi KSS stratejisini ve projelerini gerçekleştiren OPET; topluma değer katan, gelecekte etkisi olan iyi tasarlanmış girişimlere imza atmış.”

Etno-Köy Projesi ise Stevie International Business Awards’da ‘Yılın İletişim veya Halkla İlişkiler Kampanyası’ kategorisinde altın ödülün sahibi olurken, Globee Awards Business Excellence Awards’ta da ‘Sosyal ve Gönüllülük tabanlı Fırsatlarda Başarı’ ve ‘Toplum İlişkileri -Kamu Hizmetinde Yenilik’ altın ödüllerine layık bulundu.

‘ULTRAMARKET İLE İSTASYONLAR MİNİ AVM OLDU’

OPET Ultramarket projesi ile Globee Awards CEO World Awards’da ‘Enerjide Yılın Yeni Ürün ve Hizmeti’ kategorisinde altın, Globee Awards Business Excellence Awards’ta da ‘Tüketici Ürünleri ve Hizmetlerinde İnovasyon’ yine altın ödülün sahibi oldu. Stevie IBA’da ise ‘Tüketici Hizmetleri’ kategorisinde gümüş, “Ürün İnovasyonunda Başarı” kategorisinde ise bronz ödüle layık görüldü. Jüri değerlendirmesinde “OPET, Ultramarket projesiyle istasyonlarda mini alışveriş merkezleri oluşturdu” yorumunda bulunuldu.

Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PETROL

Petrol Ofisi Grubu denizlerdeki liderliğini beş yıldır aralıksız sürdürüyor

EPDK Petrol Piyasası 2023 Yılı Sektör Raporu’na göre Petrol Ofisi Grubu, PO/Marine markası ile transit pazarda yüzde 32,5, yurt içi denizcilik yakıtları pazarında yüzde 42 ve tüm denizcilik pazarında yüzde 34,2 pay oranı ile 2023 yılını da lider olarak tamamladı. 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Petrol Piyasası 2023 Yılı Sektör Raporu’nu yayımladı. Raporda yer alan verilere göre Petrol Ofisi Grubu’nun PO/Marine markası, yaklaşık 915 bin toplam satış hacmi ile denizlerde bu yıl da zirvede yer aldı. PO/Marine transit pazarda yüzde 32,5, yurt içi denizcilik yakıtları pazarında yüzde 42 ve tüm denizcilik pazarında yüzde 34,2 pay oranı ile liderliğini beşinci yıla taşıdı.

Denizcilik sektöründe fark yaratmaya devam ettiklerini söyleyen Petrol Ofisi Grubu Denizcilik Kıdemli Müdürü Aydın Yıldız, “Denizlik sektöründe beşinci kez liderliği elde edebilmemizin arkasında, sektördeki yenilikçi yaklaşımımız, yüksek kalite standartlarımız ve müşteri odaklı hizmet anlayışımız yatıyor. Türkiye’de denizcilik sektörüne transit, ÖTV’siz, gümrüklü yakıtlar, deniz yağları ikmal ve hizmetlerini bir arada sunabilen tek şirketiz. PO/Marine markamız ile her yıl iç pazarda 30 binden, transit pazarda 3 binden, madeni yağ pazarında 2 bin 500’den fazla gemiye, Türkiye dışında ise 60 ülkede akaryakıt ikmali yapabilen bir güce sahibiz. Uluslararası sularda bize biyoyakıt tedarik yetkinliği kazandıran ISCC sertifikamız sayesinde de denizcilik sektörüne daha sürdürülebilir, çevre dostu yakıt hizmeti de sağlayabiliyoruz. Bunun ilk örneğini de geçtiğimiz günlerde Singapur’da Vitol Bunkers iş ortağımızla gerçekleştirdik. Denizcilik ekonomisindeki konumumuzu güçlendiren yerel ve küresel tüm başarılarımızın bizi sektörün değişmeyen lideri haline getirmesinden gurur duyuyoruz. PO/Marine markamızı daha da ileriye taşımak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Türkiye’nin tüm limanlarından gemilere yakıt sağlamanın yanı sıra İstanbul Boğazı’nı transit geçiş için kullanan yerli ve yabancı gemilere yakıt ikmali yapan PO/Marine ürün çeşitliliği, lojistik kapasitesi ve piyasadaki etkinliği ile Akdeniz, Ege ve Karadeniz sahil şeridinde de önemli bir gemi yakıtı tedarikçisi konumunda bulunuyor.

Continue Reading

PETROL

Akaryakıtta ÖTV Zammı

GİB’den yapılan açıklamada, Özel Tüketim Vergisi Kanunu uyarınca, akaryakıt ve akaryakıt harici petrol ürünleriyle alkollü içecekler ve tütün mamullerinin ÖTV tutarlarının, 6 ayda bir Yİ-ÜFE’ye göre düzenlendiği belirtildi.

Söz konusu ürünlerdeki ÖTV tutarlarının ocak ve temmuz aylarında, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından ilan edilen Yİ-ÜFE’de son 6 ayda meydana gelen değişim oranında, bu değişimin ilanı gününden geçerli olmak üzere artırıldığı anımsatıldı.

Güncellenen maktu ÖTV tutarlarının ise her yıl 3 Ocak ve 3 Temmuz’da TÜİK verisinin ilanı saatinden kısa süre sonra Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesinde yayınlandığı ifade edilen açıklamada, bu çerçevede 2024’ün 6 aylık (ocak-haziran) döneminde yurt içi üretici fiyat artışının yüzde 19,49 olarak gerçekleştiği ve Ocak 2024 başından itibaren petrol ürünleri, alkollü içecekler ve tütün mamulleri ÖTV tutarlarında yüzde 19,49 artış yapıldığı kaydedildi.

Güncelleme öncesinde sigaralarda 1 pakette 33,3 lira, biralarda 7,78 lira, şaraplarda 38,24 lira, yüksek alkollü içkilerde her litreye düşen alkol derecesi başına 10,63 lira, benzinde 9,45 lira, motorinde 8,86 lira, LPG’de 7,26 lira ÖTV uygulandığına yer verilen açıklamada, “Sonuç olarak, son 6 ayda yüzde 19,49 olarak gerçekleşen 6 aylık yurt içi üretici fiyat artışına göre, sigaralarda 1 pakette 6,49 lira, biralarda 1,51 lira, şaraplarda 7,45 lira, yüksek alkollü içkilerde her litreye düşen alkol derecesi başına 2,06 lira, benzinde 1,84 lira, motorinde 1,72 lira, LPG’de 1,41 lira ÖTV artışı olmuştur.” ifadesi kullanıldı.

 

Continue Reading

PETROL

LPG’ye ÖTV zammı 

LPG otogazın litre satış fiyatına yarından geçerli olmak üzere pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde 1,75 TL artış oldu.
LPG otogazın pompa fiyatına 2 Temmuz 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde ÖTV kaynaklı yukarı yönlü fiyat ayarlaması yapıldı. Artış tutarı litre başına 1 lira 75 kuruş olacak. LPG otogaz fiyatındaki artış tutarı, bugün gece yarısından itibaren pompa satış fiyatlarına yansıtılacak.

Fiyat artışı ardından LPG otogazın litresi İstanbul Avrupa Yakası’nda 21.94 liraya; İstanbul Anadolu Yakası’nda 21,39 liraya; Ankara’da 21.94 liraya ve İzmir’de ise 21,64 liraya yükselecek.

 

Continue Reading

En Çok Okunanlar